webmaster - řešitel problémů - internetový marketing
 

Webmaster

Kdo je to webmaster? Ten, co vytváří weby…

Od doby, kdy začaly vznikat první weby, už uběhlo pár let. S tím se měnil i význam označení webmaster.

Jistě, co hlava to názor. Já se v současnou dobu kloním k označení role webmastera jako web architekta.

Webmaster – web architekt je člověk tvořící plán realizace nového webu a následně i tento plán realizuje. Do virtuálního prostředí www stránek převádí potřeby budoucího uživatele. Zkušený webmaster rozumí principům a vlastnostem, kterým musí budoucí web odpovídat. Dále musí disponovat znalostmi všech prostředků pro realizaci potřeb zadavatele, aby byl schopen navrhnout a nasadit nejlepší kompromisní řešení s ohledem na požadavky, čas a náklady. K těmto úkolům dále přibývají nezbytné dovednosti, související se zobchodováním webu a jeho efektivním využitím do budoucna.

Funkce webmastera tkví v optimalizaci, koordinaci a synchronizaci všech aktivit, vedoucích k efektivnímu fungování webu. Patří mezi ně: vytvoření koncepce webu, koupě doménového jména, volba webhostingu, technická realizace webu, design webových stránek, návrh informační struktury webu, kódování jednotlivých stránek webu – implementace textového a multimediálního obsahu, školení, optimalizace pro vyhledávače, statistiky a měření efektivity, správa a aktualizace webu, online marketing… atd.

Kdo je to tedy webmaster? Ten, co dělá weby…. SPOLEHLIVÝ WEBMASTER k tomu přidává lidskou složku. Tudíž je radostí s takovým člověkem dlouhodobě spolupracovat.

 

Definice WEBMASTERA na Wikipedii:

http://cs.wikipedia.org

o něco přesnější definice je na: http://en.wikipedia.org a s německou důkladností pak zde: http://de.wikipedia.org